LETIŠTĚ 2022

21–24/7/2022

Karnola Hranice

letiště 2022

Mytická vzducholoď pomalu dosedá do intergalaktického hubu Karnola a zve na svou palubu všechny bytosti, které chtějí zažít prostou radost ze života. Od 21. do 23. července se prostorem hranického multikulturního centra rozezní fúze jazzu a elektroniky a naplní se tancem a smíchem. Osmý ročník karnevalu Letiště startuje už za několik hodin.

Palubní lístky jsou v prodeji na síti smsticket. Neváhejte, kupujte a vidíme se při startu.

Program

Konstelace hvězd je i letos nadmíru příznivá. Ze zahraničních hudebních galaxií dorazí například britští Mama Sutra, kteří dokážou svým vystoupením plným jazzu, soulu, funku a tance zažít atmosféru raných 70. let, křehká kalifornská písničkářka Alison Wheeler nebo ukrajinský DJ Seth Gecko. Extatické okamžiky připraví i zástupci české domácí scény, například vesmírně oblíbený Floex se svým DJ setem, ve kterém spojí elektroniku, techno či deep house. Dále uskupení TRIplay, Beat Architects nebo Sépie z hor, která originálně kombinují jazz s nejrůznějšími žánry, taneční acid soul duo FuHA nebo projekt Beat.cut s hostující Ashley Abrman. Noční časoprostor pak vyplní svými sety Loops of Decay, DJs Jeffology, Lang Biank, Modrozelený svět, eda a další. 

Ani letos nebude v programu chybět performance, tentokrát na aktuální téma nezvratných klimatických změn na planetě, které předstihují i ty nejpesimističtější scénáře. Drama Odvaha k beznaději umělecké platformy CO2kolektiv nechává nahlédnout do blízké budoucnosti, kdy lidstvo sice existuje, ale vymírá. 

Vyjma čtvrtečního „adaptačního“ dne, který se odehraje přímo na palubě Karnoly, se karneval rozletí i do hranických ulic a parků. Páteční doprovodný program odstartuje v 17:30 na Masarykově náměstí buskingovým koncertem kapely The Most Naked Man, kterou doprovodí svými vystoupeními kejklíři a komedianti. V sobotu se pak stačí přesunout do parku Čs. Legií, kde budou od 14 hodin probíhat tematické workshopy, slam poetry, open-mic nebo show akrobatů, kteří budou po vzoru názvu festivalu pořádně létat. Karnevalovou atmosféru doplní i DJs, na místě bude připraveno i občerstvení.  

Čtvrteční a doprovodný program je pro návštěvníky zdarma, nebo ještě lépe za dobrovolné vstupné. Letenky na hlavní festivalové dny v Karnole pak pořídíte v předprosieji v sítí SMSticket za 500 Kč.

Možnosti ubytování

Nezapomeňte si zavčasu zařídit ubytování, protože na vzducholodi spát nepůjde. Zaprvé není kde a zadruhé nebude kdy…
 
Dali jsme pro vás proto dohromady všechny dostupné varianty, a to jak se stany, tak bez vlastních přístřešků:
1) Varianta kemp: Kemp je sice nejdál, ale zato za nejlepší cenu. Jsou volná místa v chatkách, i na stany a to nedaleko Hranické propasti a přilehlého CHKO. Rezervace na čísle: +420 777 774 611
2) Varianta Sokolovna: Ubytovna Sokolovna je nejblíž a cena za jedno lůžko je lidových 250 Kč. Rezervace na čísle: +420 773 601 202
3) Varianta Airbnb.com: Všichni asi znají a ano… tato vymoženost 21.- století dorazila i do Hranic. V nabídce je hned několik možností. Od chatky nedaleko drahotušského letiště, po byty v centru města.
4) Varianta Booking.com: Nejdražší varianta pro vzduchoplavce z vyšší příjmové třídy a ortodoxní požitkáře. Výhodou je krátká vzdálenost Karnoly od většiny hranických hotelů. Za luxus si musíte připlatit.
 

Podpořili

Chceš mít přehled o tom co se děje?

Odebírej Karnola newsletter a dostaneš měsíční program do mailu společně s aktualitami jednou, maximálně dvakrát do měsíce.

Kontaktuje nás

Adresa: Třída Čs. armády 211, 753 01 Hranice
Zuzana Kadlecová: +420 731 763 764
Email:
karnola.hranice@gmail.com