Program

Pořádáme přednášky, diskuze, workshopy, kulturní a vzdělávací akce, komunitní volnočasové činnosti a akce podporující sousedské soužití. Rádi také dáme prostor tvůrčí a umělecké činnosti.

25/02/2023

Light INSIDE – Veri LOVE

vernisáž / 19:00

Vernisáž obrazů s audiovizuálním vystoupením. Autorka Veri LOVE na jednodenní výstavě představí hypnotizující obrazy mandal, které v temnotě odhalí svou tvář. Show doplní videoprojekce z tvorby děl, k tanci a poslechu trio LNM.
 
LNM – Lepší než mlčet
Toto podivuhodné trio z Hranic vytváří tajemnou atmosféru pomocí intenzivně skličujících zvuků elektronických nástrojů. Takto vzniklá hudba poskytuje napojení na nejtemnější prožitky lidské duše. Inspiraci nachází v žánrech jako industrial, darkwave a noise.
 
Mavkin Čuhajster
Mavkin Čuhajster je dark ambient projekt dvou milujících lidí, kteří čerpají inspiraci v přírodě a folklóru. Přistupují s úctou k rituálním praktikám, historii a mytologii. Lesní duch Čuhajster sice zabíjel mavky, které lechtaly k smrti zbloudilé pocestné, ale v realitě projektu spolu oba vystupují proti agresi mocenských struktur, hierarchii a náboženské korupci.
 
DJ Other Portal
Letité sbírání vynilů vám dává velkou příležitost dostat se díky portálu inteligentní taneční hudby k dalším portálům a vybrat si, jestli se uhranutě zaposloucháte do psychedelických rytmů, nebo uvolníte energii a roztančíte se jako šamani u ohně.
 

Vstupné: dobrovolné (doporučené 100 Kč)

Únor 2023

11/02/2023

Na film do Karnoly

Divy / 20:00

Szani, Tina a Emese nebo Divy, jak si říkají, jsou tři dvacetileté dívky, které mají před maturitou a dělají krok k dospělosti. Každá s velmi rozdílnou povahou i životní situací sní o naplnění svých snů po škole.
Mladý režisér Máté, který hledá námět pro svůj absolventský film, narazí na zvláštní střední školu, kde dostanou nevyhovující teenageři poslední šanci dokončit studium. Zde se setkává se školními divami Szani, Tinou a Emese. Rozhodne se zdokumentovat jejich příběhy, ale sblížení s trojicí dvacetiletých dívek přináší řadu nečekaných potíží. A čím více se o nich dozvídá, tím více začíná pochybovat o svých nejzákladnějších předpokladech. Jsou životy dívek opravdu tak jednoduché, jak se zdají? Co skrývají za svými dokonalými tvářemi? Jak se Divy otevírají před kamerou, ochranná vrstva, kterou jim dodává make-up, se pomalu začíná odlupovat. A jak poznávají a sdílejí své sny a obavy, dochází k postupné proměně – nejen u Divas, ale i u Mátého.
 
Režie: Kőrösi Máté (2021), 85 minut, Maďarsko
 

Vstupné: 100 Kč

Únor 2023

20/01/2023

Gentlemen’s Club

Koncert / 19:00

Hranická zlatíčka, která snad ani nemusíme představovat!
Kapela Gentlemen’s Club vznikla v roce 2003 (TO JE 20 LET!) a hraje převážně hudební styl ska, ale nebojí se žánrových přesahů do stylů jako reggae, soul a rock.

Vstupné: 180 Kč

Leden 2023

22/12/2022

Na film do Karnoly

Ukradená vzducholoď (1967/2022) / 19:00

Nově zrestaurovaný film Karla Zemana a svařák k tomu!

Legendární vědeckofantastický biják v novém kabátu! Vánoční přípravy už máte za sebou, nebo je už stejně nestíháte, tak si k nám přijďte dát svařáček a vrátit se zpět do roku 1891 a prožít s partou kluků nezapomenutelné dobrodružství.

 

Vstupné: 120 Kč

Prosinec 2022

17/12/2022

Adventní market s Charitou

Přijďte nakoupit vánoční dárky od klientů hranické Charity i lokálních tvůrců! / 14:00

Prosinec 2022

10/12/2022

The Bladderstones

Koncert / 20:00

Art-Bluesové trio The BladderStones letos oslaví desáté narozeniny a při svém zimním turné je oslaví i u vás v Hranicích! Přichystaná je „bladderstounská“ klasika, ale hlavně novinky, čerstvé a dobře propečené. V současnosti také vzniká třetí studiové album: nový repertoár, brilantní improvizace, vydatná porce energie, vícehlasé vokály a samozřejmě dokonalá rytmika.

Tohle všechno teď kapela bere sebou i na koncerty!

http://www.bladderstones.eu/

https://www.facebook.com/thebladderstones

 

Koncert se uskuteční díky podpoře Státního fondu kultury.

vstupné: 120 Kč

Prosinec 2022

08/12/2022

Jiří J. K. Nebeský: Hranice na starých fotografiích

Přednáška o proměnách Hranic v posledním století s promítáním fotografií / 18:00

Na konci listopadu vychází druhý díl knihy Minulé Hranice, ve které Jiří J. K. Nebeský shromáždil fotografie Hranic z posledních zhruba sto padesáti let. „Časové rozpětí je tentokrát hodně široké – od těch nejstarších snímků, které se pořizovaly na skleněné desky, až po záběry z konce 20. století. A ty mohou být paradoxně nejpřekvapivější, když vidíte, že v roce 1994 děti hrají fotbal před paneláky na prázdných parkovištích, uvědomíte si, jak moc se město změnilo.“ Černobílé, tónované i barevné fotografie jsou provázeny popisky, které osvětlují širší souvislosti pořízení snímků. Kniha přináší víc než tři stovky mnohdy unikátních záběrů z řady veřejných i soukromých sbírek. 


Na Karnole se naskytne výjimečná příležitost koupit si zbrusu novou knihu Minulé Hranice 2 za zvýhodněnou cenu a nechat si ji podepsat autorem.vstupné: 20 Kč

Prosinec 2022

02/12/2022

Sumerian Aliens

Duo Dj's & Producers /DnB / 21:00

CZ/Duo DJ’s & producers/DNB
Dveře: 20:00

vstupné: 100 Kč

Prosinec 2022

26/11/2022

Koncert Lišky a Vlci

Lišky a Vlci jsou les a les je všechno / 20:00

Kapela Lišky a Vlci vznikla na jaře roku 2019 po mnoha úspěšných jam sessionech, složení skupiny však ještě nebylo stabilní a definitivní. Po příchodu ostříleného kytaristy Honzy Smýkala se Lišky a Vlci dali do skládaní materiálu s kterým již mohla v lednu 2020 kapela vystoupit. Z těchto vět by se dalo předpokládat, že je soubor nováčkem, ne však členové, ti se pohybují na hudební scéně aktivně již 20 let. Kam tedy zařadit tvorbu kapely? Láska k rockové hudbě pozdních 60. a 70. let, ale i k alternativnímu přístupu k skládaní definuje hudební prostor a jak kdosi z fanoušků podotkl něco mezi „Neilem Youngem a Black Sabbath“. Lišky a Vlci jsou les a les je všechno. Kapela vás po tom svém klidně provede.
Působí v tomto složení: Jiří Poledňák (kytara, zpěv), Jan Smýkal (kytara), Jaromír Šenkeřík (bicí), Petr Škrobánek (basová kytara). Lišky a Vlci hrají temný lesní bigbeat! 

vstupné: 150 Kč

listopad 2022

24/11/2022

Naděje až do konce

Benefiční promítání dokumentu o ALS/ 18:00

Vladimír byl masérem české fotbalové reprezentace. Potetovaná rebelka Jára pracovala jako kuchařka. Alena byla laborantkou na patologii a Tomáš rozvíjel kadeřnickou praxi. Dnes je spojuje nemoc ALS – amyotrofická laterální skleróza. Léčba neexistuje. Průměrná délka dožití po stanovení diagnózy je 2-5 let.  Každý z nich s touto nevyléčitelnou nemocí, kterou trpěl např. slavný fyzik Stephen Hawking, bojuje po svém. Všichni však touží po tom co nejlépe naplnit omezený čas, který jim na tomto světě zbývá. Čas ke smíření, nalezení sama sebe, čas k šíleným akcím i k tomu milovat a být milován.

Časosběrný dokument Naděje až do konce vypráví nejen o strachu a bezmoci, ale i o mimořádné odvaze a lásce, kterou lze nalézt tváří tvář mezní situaci.

Výtěžek ze vstupného poputuje ALSA, z.s. – spolku, který pomáhá pacientům s ALS

vstupné: 120 Kč

listopad 2022

19/11/2022

NA FILM DO KARNOLY!

Světlonoc (2022) / 20:00

Nejnovější snímek slovenské režisérky Terezy Nvotové, která na sebe upozornila před pěti lety debutem Špína. Světovou premiéru měl na filmovém festivalu v Locarnu, kde získal cenu Zlatý leopard za nejlepší film v kategorii Cineasti del presente (Současná kinematografie). 

Třicátnice Šarlota se vrací do rodné vesnice hluboko ve slovenských horách. Před mnoha lety odsud za nejasných okolností utekla. Její návrat v místních vzbuzuje podezření, po celou dobu ji považovali za mrtvou. Bojí se, že svým příchodem probudí čarodějnici, která podle legend straší v okolních lesích.

vstupné: 120 Kč

listopad 2022

17/11/2022

Kristina Barta Quartet

koncert / 20:00

Ohnivá, expresivní, výmluvná a tvrdohlavá, napsal jeden kritik o české klavíristce Kristině Bártové. Původně byla přijata na Pražskou konzervatoř jako hobojistka, zastávala klavírní židli v Euroradio Jazz Orchestra a získala několik ocenění.

Kristina Barta je mezinárodně uznávanou skladatelkou a klavíristkou. Po studiu klasické hudby a skladby na Pražské konzervatoři vystudovala tato česká rodačka Akademii múzických umění v Praze, obor jazzový klavír. 

Na Karnole vystoupí se svým kvartetem ve složení Kristina Barta – klavír, Nela Dusová – saxofon, Peter Korman – kontrabas a Marek Urbánek – bicí. 

vstupné: 150 Kč

listopad 2022

11/11/2022

Behind the Door

koncert / 20:00

Behind the Door je instrumentální sexteto, se dvěma dechovými nástroji v čele, barevně zajímavou kombinací flétny a saxofonu. Jejich tvorba čerpá snad ze všech zákoutí hudby – nejčastěji jsou v ní slyšet inspirace fusion, latinjazzu, moderního jazzu, ale i smooth jazzu, nebo dokonce popu, folku, rocku, nebo vás může překvapit melodie velmi blízká vážné hudbě. Hudba kapely Behind the Door je cesta kolem hudebního světa a především instrumentální vyprávění příběhů. Přitom ale jejich hudbě nechybí mimořádně důležité a málo slyšené koření, kterým je humor. Jejich poslední album RA! vyhrálo cenu Jantar v kategorii Kapela roku 2020.


vstupné: 150 Kč

listopad 2022

04/11/2022

Hope Astronaut

koncert / 20:00

Kapela Hope Astronaut vychází ze zahraničních folk-rockových kořenů, ovlivnili ji The Frames, Travis, Coldplay či písničkář Badly Drawn Boy. V recenzi jejich třetí desky v magazínu Rock’n’All se píše: „Celé to je tak nenuceně a nepředstíraně křehké a přemýšlivé, včetně anglických textů. Písně Feel This Way, Beautiful View nebo Trip jsou ztělesněním elegantních vkusných hitovek s nemalou dávkou přirozeného šarmu i potřebné naléhavosti“. Za posledních deset let odehrála stovku koncertů na domácí scéně i v zahraničí, předskakovala např. Bee and Flower či Davidu Kittovi, vystupovala v České televizi, Balcony TV Prague či na Colours of Ostrava.

vstupné: 150 Kč

listopad 2022

28 - 29/10/2022

NEOČEKÁVANÝ DÝCHÁNEK VOL. IIII

Pátý pokus o čtvrtý ročník festivalu!

Pátý pokus o čtvrtý pokus o festival.
Info brzy

vstupné: 1 den 300 Kč, 2 dny 400 Kč

říjen 2022

22/10/2022

Na film do Karnoly!

Z Hranic kolem hranic (2022) /20:00

Promítání cestopisného dokumentu s hranickým dobrodruhem Tomášem Vejmolou AKA Tomíkem na
cestách!
Covid uzavřel hranice a cesty do dalekých končin se staly nemožnými. Proč ale cestovat do dálek, když to
nejkrásnější máme přímo pod nosem a zažít dobrodružství jde i u nás!
Parta přátel s komickými vozidly vyrazila na cestu 2000 km dlouhou po České republice, aby nejen zažili
dobrodružství, po kterém tolik prahnou, ale hlavně, aby vykouzlili jednomu pánovi úsměv na tváři. Film
plný kvalitních dronových záběrů je doprovázen hudbou, kterou napsal, zahrál a zazpíval zpěvák skupiny
Wohnout Matěj Homola, který se ve filmu též objeví společně s náčelníkem žlutého cirkusu Danem
Přibáněm.

vstupné: 120 Kč / Předprodej Knihkupectví Ezop a recepce Hotelu Centrum

říjen 2022

15/10/2022

Na film do Karnoly!

Arvéd (2022) /20:00

Jiří Arvéd Smíchovský byl významný hermetik, okultista, vyznavač černé magie a mimořádně vzdělaný
člověk s geniální pamětí. Film Arvéd vypráví o tom, kam až jsme schopni zajít, abychom dosáhli svého
cíle. Jiří Arvéd Smíchovský byl ochoten jít až k hranicím samotného pekla.


vstupné: 100 Kč

říjen 2022

01/10/2022

FESTIVAL FILM A ARCHITEKTURA

Mezinárodní festival filmů o architektuře a urbanismu/19:00

Festival Film a architektura podněcuje diskuze o architektuře a urbanismu prostřednictvím projekcí
autorských dokumentů, inovativních, experimentálních i hraných filmů. Přispívá k debatám mezi
architekty, politiky a veřejností o podobě, potřebách a proměnách měst, nezbytných pro další rozvoj naší
společnosti a díky vstřícnosti filmového média oslovuje nejširší publikum.
Na Karnole promítneme v sobotu 1.10. dva krátké snímky Kontakt Transgas a Mi abuela, na které
navážou dokumenty Trochu poučnej barák a První dáma české architektury. Vstupné na celý festivalový
večer je 100 Kč.

říjen 2022

24/09/2022

Jiří Dědeček a 1FK

Koncert českého písničkáře Jiřího Dědečka a bratislavské kapely Jednofázové kvasenie/19:00

Jiří Dědeček je český písničkář, textař, překladatel, spisovatel a autor televizních i rozhlasových pořadů. Známý autor protestsongů, ale i poezie pro děti a dospělé, milovník rýmů a slovních hříček.
http://www.dedecek.cz/
Skupina Jednofázové kvasenie vznikla v roce 1982 v Bratislavě jako podprojekt písničkářského sdružení Slunovrat, které stejně jako Šafrán v Čechách a na Moravě nastavovalo zrcadlo tehdejšímu režimu na Slovensku. K původní dvojici Dušan Valúch a Karol Svozil se později přidal Miloš Janoušek. Název skupiny je odvozen z technologie přípravy piva a z výzkumného projektu, kterého řešitel byl Karol Svozil, původním povoláním pivovarnický technolog.
https://www.jednofazovekvasenie.sk/
 
Vstupné: 200 Kč
září 2022

16/09/2022

Loupežníci lesa

Kinedok /19:00

Environmentální aktivista Alexander von Bismarck jako utajený špion společně se svým týmem infiltruje globální syndikát za účelem boje proti nelegálnímu obchodování se dřevem z evropských lesů. Kde tyto stromy končí a kdo získává vysoké výnosy z prodeje? Otázka politiky, korupce a lhostejnosti úřadů je odhalována skrze skrytou kameru a snahu o zavedení nových pravidel pro globální ekonomiku.
Projekce se uskuteční v rámci Týdne pro klima a vstupné je dobrovolné.
 
KineDok je projektem Institutu dokumentárního filmu. Projekt je realizován s finanční podporou Kreativní Evropy MEDIA, Mezinárodního visegrádského fondu, Velvyslanectví USA, Státního fondu kinematografie a Magistrátu hl.m. Prahy.
 
Vstupné: Dobrovolné
září 2022

11/09/2022

Dětské odpoledne v Karnole

/14:00

Odpoledne pro děti všech velikostí a zájmů! Pro děti jsme si nachystali aktivity, které probudí jejich kreativitu i sportovního a hravého ducha! Budeme tvořit obrázky z přírodnín, odhalovat tajemství neviditelného inkoustu, vyzkoušíme slackine i opičí dráhu a budeme poznávat tajemství Karnoly – prostoru, který je v Hranicích pro všechny 💛

Na místě bude nachystáno občerstvení, cukrová vata a velké finále bude opékání špekáčků, těšíme se na vás!

 
Vstupné: 40 Kč
září 2022

03/09/2022

Jednotka intenzivního život

Kinedok /20:00

„Jak žít dobrý život s nemocí?“ Na to se ptají průkopníci české paliativní medicíny ve VFN v Praze Kateřina Rusinová a Ondřej Kopecký. Paliativní péče je především o životě, a i když už nebude dlouhý, pořád může být pro konkrétního pacienta dobrý. Jen je potřeba učinit správné rozhodnutí.
Režie: Adéla Komrzý, 72 min, Česká republika, 2021.

KineDok je projektem Institutu dokumentárního filmu. Projekt je realizován s finanční podporou Kreativní Evropy MEDIA, Mezinárodního visegrádského fondu, Velvyslanectví USA, Státního fondu kinematografie a Magistrátu hl.m. Prahy
 
Vstupné: 100 Kč
září 2022

27/08/2022

Gunfingers BBQ Party

DnB a špekáčky? Proč ne?! /17:00

Do Hranic se, po delší pauze, vrací kvalitní Drum & Bass, jelikož přijede partička Gunfingers s jejich grilivačkou. Přijďte strávit odpoledne a večer v rytmu zlomených beatů a ochutnat speciality z grillu. Zábava bude pokračovat do brzkých ranních hodin a k poslechu a tanci zahrají tito DJs: Switch Fantek & Pex Spooner Gexan Sense.Illusion Candle Sauce Buckx Daniel V Dirigent
Vstupné: 100 Kč
srpen 2022

20/08/2022

Na film do Karnoly!

okupace (2021) /20:00

Jedna noc, jeden bar. Ospalý večírek herců po představení naruší návštěva nezvaného hosta. Namol opilý ruský důstojník přišel prodat kanystr armádního benzínu, jenže obchod se zvrhne v závody v pití vodky a Rus, zaujatý nejen pohlednou Miladou, ale hlavně komickou zbabělostí všech přítomných mužů, se k odchodu nemá. Atmosféra houstne spolu s oblaky cigaretového dýmu, charaktery se lámou, Rus se skvěle baví. Tak skvěle, že nakonec vytáhne zbraň… Večírek v rytmu kosmické psychedelie kultovních Kill the Dandies! se rozjíždí víc, než je osazenstvu milé. Hra se mění v past, hrdinové ve zbabělce a zbabělci v hrdiny. A z okupovaného baru vede jen jediná cesta: revoluce! Po téhle pitce nikdo nezůstane jako dřív.
Vstupné: 100 Kč
srpen 2022

12-13/08 2022

Neočekávaný Dýchánek IV.

multižánrový alternativní festival

Čtvrtý pokus o festival.
Letos neočekávaně v hranické Karnole.
Zahraje: Kurws /Lowmoe /Petr Válek /Chmurka /Laokoon /Pakosteň /Fotbal /Hothouse /Hospital Brut /Hubert
Vstup: 1 den: 300CZK – 2 dny: 400CZK
srpen 2022

05/08/2022

Slam poetry VII.

Poezie VS show / 18:00

Tak jako rituální totem vprostřed prérie stojí mikrofon zaklesnut ve stojanu uprostřed podia. Napětí by se dalo krájet, šňůra si ani nedovolí sebemíň se pohnout.
Jeden po druhém přistupují mistři slova připraveni do posledního rýmu bojovat o vítězství v nervy drásajícím klání. Publikum se nechává uhranout, rozesmát, rozplakat, dojmout – stejně tak může při sebemenším náznaku chyby a tuctovitosti soutěžícího nemilosrdně vypískat.
Vítěz může být jen jeden. A rozhodne o něm porota složená z Vás, diváků!

Vstupné: 150 Kč

srpen 2022

04/08/2022

Svobodné děti

Promítání dokumentu / 18:00

Přijďte na benefiční promítání dokumentu Svobodné děti a nechte se inspirovat zkušenostmi rodin a škol na cestě za trochu jiným přístupem k dětem v oblasti vzdělávání i životě.
 
VSTUPNÉ – dobrovolné | výtěžek z promítání poputuje na podporu šíření filmu.
Po promítání proběhne beseda se zakladatelkou brněnské svobodné školy Ježek bez klece Gabrielou Boček Ježkovou.

 

srpen 2022

25/06/2022

Na film do Karnoly!

Amélie z Montmartru (2001) / 20:00

31 srpna 1997 ve 4 hodiny ráno dostala Amélie nápad. Musí stůj co stůj najít dávného majitele krabičky vzpomínek, kterou náhodou našla ve svém bytě, a poklad mu vrátit. Jestli to ocení, je rozhodnuto. Amélie začne zasahovat jiným lidem do života. Jestli ne, tak nic. Kultovní romantickou komedii o nesmělé Pařížance s laskavým srdcem milují díky její hravosti a půvabu miliony diváků po celém světě. Film o drobných, ale o to důležitějších radostech, který získal řadu prestižních filmových ocenění, ani po více než 20 letech od premiéry neztratil nic ze svého šarmu. 

Vstupné: 100 Kč

červen 2022

24/06/2022

Border Collapse

koncert / 20:00

Hranice mezi žánry budiž prolomeny, pokračování přehlídky současné hudby v Karnole.

Vstupné: 170 Kč

červen 2022

09/06/2022

Filmový kvíz

kvíz / 18:30

Vytvořte tým a přijďte si otestovat své znalosti filmů!

Vstupné: 50 Kč

červen 2022

04/06/2022

Jaroslav Hutka a Edo Klena

Koncert legendy českého folku a slovenského písničkáře / 19:00

Jaroslav Hutka je český folkový písničkář, skladatel, spisovatel, básník a vytrvalý kritik českých slabostí. Zakladatel a člen sdružení Šafrán je na scéně od roku 1967. V roce 1977 podepsal Chartu 1977 a do roku 1989 byl v emigraci. Od roku 1998 si vydává svou tvorbu sám. 

Edo Klena je slovenský písničkář komentující společenské poměry na Slovensku. Na scéně je od roku 1986, za šíření Několika vět po vychodním Slovensku byl zatčen, ve svých postojích i názorech je konzistentní. Momentálně vystupuje s rockfolkovou kapelou Klenoty.

Vstupné: 180 Kč

červen 2022

03/06/2022

Létající rabín

koncert / 20:00

Létající rabín přijede zahrát svou originální směs židovské muziky z východní Evropy. Klezmerové melodie napříč staletími a kontinenty, jidiš písničky gangsterů, revolucionářů a zapomenutých básníků, i současné české texty. Housle, klarinet, cimbál, hořkosladká radost ze života a kořalka.

Původně prostějovská kapela za dobu od svého vzniku v roce 2001 absolvovala stovky koncertů po celkém Česku a v zahraničí (např. v USA, Francii či Maroku). První koncert mimo jejich domovské město proběhl před dvaceti lety právě v Hranicích.

Vstupné: 200 Kč

červen 2022

27/05/2022

Lewis Creaven Band

koncert / 20:00

Lewis Creaven je zpěvák a kytarista, který si získal popularitu již v rodném Bristolu – ať už svou autorskou tvorbou, nebo interpretací bluesrockové klasiky umělců jako Jimi Hendrix, Stevie Wonder či Lenny Kravitz, provedenou v jedinečném stylu a s patřičnou jemností i dravostí. 

Na Karnole si zahraje už podruhé a doprovázet ho budou místní špičkoví muzikanti: Radim Přidal (kytara), Marek Antoňů (bicí) a Matěj Černý (baskytara).

Vstupné: 150 Kč

květen 2022

21/05/2022

Na film do Karnoly!

Drive my car (2021) / 19:00

Júsuke Kafuku je slavný herec a režisér, který se vyžívá v řízení svého červeného Saabu 900. Během angažmá na festivalu v Hirošimě musí tuto radost nedobrovolně přenechat mladé málomluvné řidičce Misaki. Oba během jízd na zkoušky nečekaně zjistí, že je spojuje nejen záliba v řízení. Společně naleznou způsob, jak se vyrovnat se svými traumaty a pocity viny, a jít dál. Drive My Car režiséra Rjúsukeho Hamagučiho je atmosférický snímek plný tajemství, hledání lidského porozumění a smíření. 

Film na motivy povídky Haruki Murakamiho byl letos oceněn Oscarem za nejlepší cizojazyčný film.

Vstupné: 100 Kč

květen 2022

14/05/2022

Feel good party

dance party / 18:00

Originální DJs Kuba a Kuba stojí mimo jiné za úspěšnou sérií Sun in my Eyes a poprvé se představí i v Karnole. Akce pro všechny, kteří milují život, house, funky, disco, 80s i 90s hits!

Vstupné: 100 Kč

květen 2022

07/05/2022

Point of Few

křest debutového alba Open to Closeness / 20:00

Point of Few je nové české instrumentální kvarteto s mimořádně originálním, svěžím zvukem, organicky propojujícím elektroniku a populární hudbu se současným jazzem. Jejich hudba je barevná, dobrodružná a proměnlivá jako současná doba. Jejich doménou jsou silné melodie, dynamické beaty a unikátní zvuk.

Hranická Karnola bude prvním místem, kde pokřtí své debutové album Open to Closeness, které vychází na konci dubna. Hostem na tomto koncertu bude klavírista Jan Uvira, kterého můžete znát například z kapely Laca Decziho.

Point of Few jsou: Radim Přidal – kytara, Petr Smékal – tenor saxofon, Marek Antoňů – bicí, Vlastimil Škoda – baskytara

Vstupné: 150 Kč

květen 2022

30/04/2022

Na vlnách undergroundu: Český nezávislý komiks 70. a 80. léta

přednáška Zdeňka Sedláčka / 18:00

Přednáška o vlastním nezávislém světě mladých komiksových tvůrců, do kterého utíkali ze zašedlé každodennosti normalizační reality. Večer bude pokračovat promítáním legendárního filmu  “ Kdo chce zabít Jesii?“

Vstupné: Dobrovolné

duben 2022

23/04/2022

Jazzový kvartet E Converso

koncert / 20:00

V kapele E Converso, jež vznikla v roce 2011, spojili síly čtyři talentovaní hudebníci nastupující generace. Saxofonista Michal Wróblewski formaci charakterizuje jako žánrově otevřenou a nevázaně improvizující.

E Converso pracuje s náladou, náhodou a emocemi tak, že její formálně plastické kompozice mohou zaznít a také zaznívají každý večer úplně jinak. Svou dynamickou a energickou hudbou s originálním pojetím a s lehkou dávkou humoru bojuje kapela proti hudebním konvencím.

Michal Wróblewski – altsaxofon, Vladimír Micenko – baskytara, Jan Pisklák – kytara, Jan Chalupa – bicí

Vstupné: 150 Kč

duben 2022

22/04/2022

Antimother presents: I Poo Poo on your Juju

koncert / 19:00

Antimother je producentská platforma a mikro label, který se snaží podporovat zahraniční fenomény současné hudby a zvukového designu, Nyní opouští bezpečí hlavního města a vydává se na tour  “ I Poo Poo on your Juju“ i po moravských městech. Vystoupí srbská hudebnice Umbra, White Wigman, Boyse, 1a1 a Škrtím srnky. 

Vstupné: 200 Kč

duben 2022

14/04/2022

Na film do Karnoly!

Nejhorší člověk na světě (2021) / 19:00

Film norského režiséra Joachima Triera balancující na pomezí komedie a dramatu vypráví, vtipně, pravdivě a s citem o vztazích a životě v době, kdy můžeme mít téměř nekonečné možnosti, a přesto si připadat jako nejhorší člověk na světě. Snímek uhranul diváky filmového festivalu v Cannes a je nominovaný na Oscara za nejlepší původní scénář a zahraniční film.

Vstupné: 100 Kč

duben 2022

09/04/2022

Slam poetry v Karnole VI.

šestá hranická exhibice žánru slam poetry / 18:00

Tak jako rituální totem vprostřed prérie stojí mikrofon zaklesnut ve stojanu uprostřed pódia. Napětí by se mohlo krájet, šňůra si ani nedovolí sebemíň pohnout. Jeden po druhém přistupují mistři slova připraveni do posledního rýmu bojovat o vítězství v nervy drásajícím klání. Publikum se nechává uhranout, rozesmát, rozplakat, dojmout – stejně tak může při sebemenším náznaku chyby a tuctovosti soutěžícího nemilosrdně vypískat.

Vstupné: 150 Kč

duben 2022

26/03/2022

November 2nd

koncert / Karnola procitá / 19:00

Česká kytarová kapela November 2nd o sobě dává po pauze vědět novým hudebním materiálem a koncerty. Skupina kolem zpěvačky a kytaristky Alexandry Langošové před časem vypustila do světa skladbu a videoklip Love Me or Leave Me. Na ní navazuje singl I Feel Love, který muzikanti zvukově vybrousili společně s americkým zvukovým inženýrem Johnem Nettim.

Vstupné: 200 Kč

březen 2022

23/10/2021

Neočekávaný dýchánek III.

Alternativní hudební festival

Třetí ročník, jeden den nabitý lokálními i nelokálními hudebníky. Afterparty bude. Vy, co jste byli i na předchozích ročnících, už jistě víte, že se v Karnole nevyspíte do růžova. Interpreti budou postupně zveřejnění na Facebooku.

Vstupné: 

říjen 2021

26/09/2021

Myška Klárka a Veverka Terka

Trampská divadelní pohádka pro děti

Je nám velkým potěšením po delší kulturní pauze pozvat malé i velké na divadelní pohádku báječné myšky Klárky a báječné veverky Terky.
Tentokrát si s nimi zavzpomínáme na letní čundrování s Trampskou
pohádkou. Přijďte se pobavit do Karnoly s divadlem Ententýky!

Rezervace nutná!!!
Email: otahalova@zsspalov.cz
Telefon: 734 323 241

Vstupné: 150 Kč dospělí, 50 Kč děti

září 2021

12/09/2021

Duo docentky: Gender, sex a něžnosti

Stand-up & debata

Duo docentky představuje unikátní počin v oblasti popularizace vědeckých výsledků. Stand-up duo tvoří Lucie Jarkovská a Kateřina Lišková.  Humor využívají jako prostředek zpřístupňující jejich poznatky a také jako nástroj angažované vědy, která nejen popisuje realitu, ale má i ambici ji proměnit tím, že publiku nabízí reflexi současných problémů a témat jako jsou genderová nerovnost, lidská práva nebo sexualita ve výchově a vzdělávání.

Vstupné: 100 Kč

září 2021

25/08/2021

Slam poetry v Karnole V.

Pátá hranická exhibice žánru slam poetry

Poezie vs. Show! Mistři slova se utkají v básnickém klání o pozornost publika! Vystupující slameři budou postupně zveřejněni na facebookové události.

Vstupné: 150 Kč

srpen 2021

19/08/2021

Na film do Karnoly!

Léto 85 (2020)

Francouzské pobřeží v Normandii, léto roku 1985. Z rádií a kazet znějí The Cure, Bananarama a Rod Stewart. Šestnáctiletý Alexis potkává staršího, charismatického a tajemného Davida. Jakmile jejich přátelství začne ovšem přerůstat v něco hlubšího, vše se ošklivě zvrtne. Režisér François Ozon (8 žen) se vrací ke kořenům mistrovsky odvyprávěným příběhem.

Vstupné: 100 Kč

srpen 2021

15/07/2021

Na film do Karnoly!

Corpus Christi (2019)

Dvacetiletý Daniel projde v nápravném zařízení pro mladistvé duchovní proměnou. Chtěl by se stát knězem, s jeho trestním rejstříkem na to ovšem nemůže ani pomyslet. Po propuštění se mu ale díky náhodě sen splní a skončí na farnosti v maloměstě, se kterým je ale na první pohled něco v nepořádku. Jak se budou jeho cesty ubírat dál? Polské drama bylo nominována na Oscara za nejlepší cizojazyčný film.

Vstupné: 110 Kč

červenec 2021

26/06/2021

Swap

bleší výměna nejen oblečení & hudební odpoledne

Po dlouhé pauze se brány Karnoly opět otvírají a čím jiným zahájit letní sezónu než blešákem, živou hudbu a pivem na zahradě Karnoly! K poslechu zahraje busker Lukáš Mareček.

Vstupné: 50 Kč

červen 2021

26/11/2020

Území ničeho #3 Daniel Stibor aka Ctib

podcast

Všechno je jednou potřetí a ve třetím díle našich rozhovorů na online platformě Území ničeho se přesouváme pod kopce na Valašsko. Zde žije, tvoří a znalosti předává jedna ze zásadních postav rožnovské kulturní scény. Nejpunkovější pedagog v regionu – Ctib (Daniel Stibor). Ptal se bude zvídavý Petr Uram.

Podcast můžete přehřát na platformě Anchor a Spotify od čtvrtku 26.11. od 20h.

listopad 2020

12/11/2020

Politik či úředník-kdo nese zodpovědnost

Online přednáška Richarda Juříka

Správa věcí veřejných je pro mnoho lidí velmi nepřehlednou změtí, kdy se zdá, že moc drží v rukou úředníci za plentou, jindy politici v hlavním vysílacím čase. Když se však něco pokazí, zdá se, že nikdo ze spletitého systému pravomocí úřadů a jejich politických představitelů nenese zodpovědnost. 

Záznam přednášky si můžete pustit zde.

listopad 2020

5/11/2020

Území ničeho #2 - Karel Jančík

Podcast

Všechno je jednou podruhé. V druhém díle našich rozhovorů na online platformě Území ničeho zpovídáme hranického DIY pionýra, jediného žijícího bosse labelu Korobushka records a všeobecně renesančního člověka Karla Jančíka. Otázky pilně kladl Petr UramBudeme se snažit v železné pravidelnosti dodat výplň vašich dlouhých chvilek. Za kvalitu však neručíme…

Podcast můžete přehřát na platformě Anchor a Spotify od čtvrtku 5.11 od 20h.

listopad 2020

22/10/2020

Území ničeho #1 - Petr Marek

Podcast

Všechno je jednou poprvé. Proto se bude i Karnola snažit zbavit svého podcastového panictví. Rozhovory na naší nové online platformě Území ničeho odstartuje kulturní všeuměl Petr Marek. Divadelník, performer, pedagog na FAMU a frontman hudební skupiny Midi Lidi. V hlavní roli zpovědníka starý kacíř Petr Uram. Budeme se snažit v železné pravidelnosti dodávat výplň vašich dlouhých chvilek. Za kvalitu však neručíme…

Podcast můžete přehřát na platformě Anchor a Spotify.

říjen 2020

7/10/2020

Natura Urbana: The Brachen of Berlin

Film a architektura / dokumentární film

Něměcko, Velká Británie | 2017 | 72 minut | anglicky, německy | české titulky | MATTHEW GANDY

Berlínské “Brachen” jsou unikátní městské prostory, které vyrostly z poválečných sutin, ekonomické bídy a geopolitického rozdělení. Tyto prázdná místa se proměnila v laboratoře pro botanisty, umělce i obyčejné lidi hledající klid v ruchu velkoměsta. Vstup zdarma.

říjen 2020

3/10/2020

Napříč Moravskou branou

Den architektury / Komentovaný cyklovýlet

Cyklovýlet Hranice–Kunzov–Drahotuše–Slavíč–Rybáře nejen po industriálních zajímavostech hranického regionu! Náplní komentované vyjížďky bude Kunzova vila, viadukty, hrad Kunzov, Ferdinandův tunel ve Slavíči, most na Rybářích, rakousko-uherské vojenské cvičiště a vily Pod Křivím. Ty a tvoje kolo máte sraz v sobotu ve 14:00 u hranického zámku. Vstup zdarma.

říjen 2020

3/10/2020

Rek / Tilikum / Fastr

Koncert / Noise

REK – Instrumentální noise rock (bass and drums) ve složení – Cíkal (Depakine chrono) + Sokol (Nuly, India) vzešlá z podhoubí budějovického labelu NAAB. 

Tilikum – Kdo má rád kosatky a sludgově temné, shoegazově trýznivé melodie, ten bude na správném koncertě. Jo a budou hrát nahlas…

Fastr – Zkušebnu mají tak blízko, že dorazí zřejmě v papučích…

Vstupné: 120 Kč

říjen 2020

2/10/2020

Rodinné domy na Hranicku 1948–2020

Den architektury / přednáška T. Pospěcha

Virtuální procházka kolem Hranic, na které si povšimneme několika významných realizací rodinných domů. Jsou to především rodinné domy, které na Hranicku vytvořila řada významných architektů a zachovaly se nám v poměrně hojném množství. Některé výrazné vily vznikly v posledních letech a mohou být inspirací pro nás.  Vstup zdarma.

říjen 2020

30/9/2020

Gerald Clark & Band

Kocert / Rock / Blues

Kytarista Gerald James Clark z Jihoafrické republiky hraje jak rock´n´roll tak klasické blues. Hravost, nakažlivé nadšení, elán, hlas jako Ray Charles je ideální pro všechny milovníky rocku, bluesu a jazzu!

Další členové skupiny jsou Jiří Maršíček s kytarou, Matěj Černý s baskytarou a Tomáš Hobzek na bicí.

Doporučené sstupné: 200 ,- / předprodej zde.

září 2020

26/9/2020

2. podzimní slavnost

dětská akce

Rodinná slavnost plná zábavy, ovoce, zeleniny a jiných podzimních plodů. Čeká na vás podzimní tvoření, „Monty“ aktivity, pohybové hry, výstava pořádaná ve spolupráci s místním zahrádkářským klubem a další aktivity. Přijďte do Karnoly nasát podzimní atmosféru a třeba se nám letos podaří upéct i brambory v popelu! Vstup je dobrovolný.

září 2020

25/9/2020

Factory Friday:

ep: VII

Seriál hudebních večírků v Karnole na kterých se můžete nechat inspirovat zajímavými kombinacemi DJs a jejich selekcí. Vstup 50 Kč.

září 2020

24/9/2020

Na dokument do Karnoly:

Bohu žel

Českem už pár let otřásá virtuální uprchlická krize. Dokument Saši Dlouhého dává planou hysterii do ostrého kontrastu s reálným obrázkem života šesti lidí, kteří u nás hledají útočiště. Vstup je dobrovolný.

září 2020

18/9/2020

Border Collapse

Elektro skvost

Přijď si přivonět ke květům zla do sonické zahrady, do Karnoly. O rozkvět se postará multiinstrumentalista David Herzig, člen českého objevu Bert & Friends, modulární mág z noise.kitchen a prověřený Prozac z bastlinstruments. Ave Rave! Úrodnou půdu přichystají Kodex s Other Portal. Vstup 150 Kč. 

září 2020

16/9/2020

Back to the Roots: Národní identita

Diskuze s Fatimou Rahimi a Jiřím J.K.Nebeským

Online debata s novinářkou afghánského původu Fatimou Rahimi na téma národní identity, vztahu Čechů k jiným národnostem a související role médií. Místní reálie týkající se Židů a sudetských Němců osvětlí historik Jiří K. Nebeský. 

Audio záznam diskuze najdete zde. Přejeme příjemný poslech.

září 2020

11/9/2020

Residence n. 4

Párty

Po více než půl roce je hudební projekt Davida Rippera Residence zpět. Můžete se těšit na žánry techhouse a techno o které se postará místní hranická scéna ve složení Mir&La Czech, Daniel V, raven a Dave Ripper. Na takové akci nemůžete chybět, vemte kamarády a vidíme se na parketu! Vstup 90 Kč.

září 2020

10/9/2020

Na film do Karnoly:

Slunovrat

USA / Švédsko, 2019, 147 min. Malebná švédská vesnička, slavnost v krojích, ani kousek temnoty. Horor Ariho Astera, který se odehrává za bílého dne. Vstup 100 Kč.

září 2020

4/9/2020

Factory Friday:

Marie Pravda & Joshek

Seriál hudebních večírků v Karnole na kterých se můžete nechat inspirovat zajímavými kombinacemi DJs a jejich selekcí. Vstup 50 Kč.

září 2020

22/8/2020

Bashavel jam:

DJ Gadjo.cz & Vojtěch Lavička

K tanci a poslechu zahraje na zahradě Karnoly DJ Rádia 1 DJ GADJO.CZ, který si zajamuje s legendou romské hudební scény VOJTĚCHEM LAVIČKOU. Tato dvojice sehraná z pražských gipsy&balkan bashavel večírků rozhodně umí roproudit krev v žílách, tak si vemte vhodnou obuv, sejdeme se na parketě! Akce se uskuteční v rámci celodenního programu Back to the Roots Project zaštítěném International Visegrad FundVstup: doporučené vstupné 150 Kč, platba dobrovolná

srpen 2020

22/8/2020

Back to the Roots:

Mezinárodní audio-vizuální odpoledne

Srpnová akce Back to the Roots je vyvrcholením mezinárodního česko-polsko-slovenského kulturního projektu, jež se věnuje multikulturní historii visegrádských zemí. V rámci kulturního odpoledne se budeme moct podívat na pouliční debatu pořádanou krakovským divadelním souborem, performance slovenských umělců či ochutnávku netradičních pokrmů (indonéská či pakistánská kuchyně). Podvečer doplní hudební vystoupení a DJs. Odpolední vstup je zdarma.

srpen 2020

19/8/2020

Workshop:

Cesta malého alchymisty

Dětský eko print workshop pro děti od 5 do 14 let. Budeme se dívat na svět čočkou starého fotoaparátu, tisknout listy a květy na látkový pytlík, malovat s pomocí zeleniny do tajného deníku, příst provázek z vlny, či dotýkat se rostlinné kůže. Rezervace na karnola.hranice@gmail.com nebo 720 349 646. Cena workshopu je 50 Kč.

srpen 2020

14/8/2020

Factory Fridays present:

Brigitte Noir & Andrea Dare

Seriál odpoledních mejdanů na zahradě Karnoly, které plynule přechází do večerní tancovačky ve vnitřních prostorách. Vstup 50 Kč.

srpen 2020

7/8/2020

Factory Fridays present:

P/\ST + METASTAVY

Čtvrtý díl pravidelného party seriálu FACTORY FRIDAYS přivítá tentokrát rovnou dva živé pražské hudební projekty. Vystoupí nejrychlejší raketa českého hudebního nebe, rapová smršť v podobě energického dua P/\ST a jazzově-hiphopové kvarteto, jeden ze žhavých objevů loňského roku, kapela Metastavy.

Vstupenky jsou k dispozici v online předprodeji v síti GoOut za zvýhodněnou cenu 
1. vlna: 150,- /do středy 22. 7. 18:00/
2. vlna: 200,-

srpen 2020

6/8/2020

Na film do Karnoly:

Zelená kniha

Vtipná i dojemná jízda inspirovaná skutečným přátelstvím. Komedie, která získala tři Oscary včetně ceny za Nejlepší film. Hrají: Viggo Mortensen, Mahershala Ali. Vstupné 100 Kč.

srpen 2020

2/8/2020

Spolu na piknik:

Celorepubliková akce

Karnola se zapojí do celorepublikové akce organizované spolkem SPOLU proti samotě z.s. Vezměte s sebou vaši oblíbenou svačinku, třeba i deku a vytvořme společně nový český rekord v počtu pikniků v jeden den po celé České republice. Koná se v hranickém parku Sady čs. legií. 

srpen 2020

31/7/2020

Factory Friday:

ep. III

Seriál odpoledních mejdanů na zahradě Karnoly, které plynule přechází do večerní tancovačky ve vnitřních prostorách. Vstup 50 Kč.

červenec 2020

25/7/2020

Kurz:

První pomoc

Základní 6-ti hodinový kurz první pomoci vedený akreditovanou lektorkou zakončený certifikátem. Pomocí praktických ukázek založených na skutečných nehodách získáte praktické zkušenosti a dovednosti. Kapacita je omezená. Cena 650 Kč včetně drobného občerstvení.

červenec 2020

24/7/2020

Factory Friday:

Ep. II: Dekadance DJs

Seriál odpoledních mejdanů na zahradě Karnoly, které plynule přechází do večerní tancovačky ve vnitřních prostorách. Na tento pátek dorazí olomoucká skupina DJs Dekadance. Vstup 50 Kč.

červenec 2020

17+18/7/2020

Neočekávaný dýchánek ii:

Festival alternativní hudby napříč žánry

Festival alternativní hudby napříč žánry, od noisu přes punk až po elektroniku. Doprovodný program: Graffiti jam u Bečvy, výstava Stabilizátor chování, vege jídlé. V Karnole pořádá Korobushka records. Vstup 1 den 150 Kč, 2 dny 250 Kč

červenec 2020

10/7/2020

Factory Friday:

Tohle není Letiště XOXO w/UP AIR DJs

Seriál odpoledních mejdanů na zahradě Karnoly, které plynule přechází do večerní tancovačky ve vnitřních prostorách. Tentokrát s UP AIR DJs. Vstup 50 Kč.

červenec 2020

9/7/2020

Na film do Karnoly:

Letní kino naslepo

Vy, plátno, něco k pití a překvapení v podobě kultovního filmu, který pro vás vybereme podle nálady, situace a počasí. Vstup zdarma.

červenec 2020

3/7/2020

Back to the Roots:

Koncert Čau Česko / Sexi deti / O-Tvor

Hudební zakončení umělecké rezidence slovenských umělců Stanislava Krajči a Erika Pánči, kteří v rámci našeho česko-slovensko-polského Back to the Roots Project vytvoří site-specific interakci Back to the Roots: Vernisáž.

červenec 2020

3/7/2020

Back to the Roots:

Performance

Site-specific interakce dvou slovenských umělců je vyvrcholením jejich týdenní umělecké rezidence v Karnole v rámci mezinárodního projektu Back to the Roots Project, který jsme vytvořili společně s našimi slovenskými a polskými partnery za podpory International Visegrad Fund. Dílo je vytvořeno přímo pro podmínky místa, ve kterém vzniká.

červenec 2020

25/6/2020

Na film do Karnoly!

V síti

3 herečky, 3 pokojíčky, 10 dní a 2458 potenciálních sexuálních predátorů. Experiment, který naléhavým způsobem otevírá tabuizované téma zneužívání dětí na internetu. Nový dokumentární film Barbory Chalupové a Víta Klusáka obrací predátorské taktiky proti jejich strůjcům.

červen 2020

9/6/2020

Koncert

Neřvi mi do ucha a DJs Kosmic Skaut / Hnát

Neřvi mi do ucha (Divnosti) je česko-slovenské trio, které tvoří sourozenci Alžběta Trusinová (klarinet), Tobiáš Trusina (klávesy) a zpěvačka Martina Valášková. Živé nástroje se doplňují s elektronickými beaty, které v jejich podání zní tanečně, radostně, ale i zamyšleně nebo naléhavě. To vše podtrhávají české a slovenské introspektvní a obrazotvorné texty.

Chceš mít přehled o tom co se děje?

Odebírej Karnola newsletter a dostaneš měsíční program do mailu společně s aktualitami jednou, maximálně dvakrát do měsíce.

Kontaktuje nás

Adresa: Třída Čs. armády 211, 753 01 Hranice
Zuzana Kadlecová: +420 731 763 764
Email:
karnola.hranice@gmail.com