Program

Pořádáme přednášky, diskuze, workshopy, kulturní a vzdělávací akce, komunitní volnočasové činnosti a akce podporující sousedské soužití. Rádi také dáme prostor tvůrčí a umělecké činnosti.

23/10/2021

Neočekávaný dýchánek III.

Alternativní hudební festival

Třetí ročník, jeden den nabitý lokálními i nelokálními hudebníky. Afterparty bude. Vy, co jste byli i na předchozích ročnících, už jistě víte, že se v Karnole nevyspíte do růžova. Interpreti budou postupně zveřejnění na Facebooku.

Vstupné: 

26/09/2021

Myška Klárka a Veverka Terka

Trampská divadelní pohádka pro děti

Je nám velkým potěšením po delší kulturní pauze pozvat malé i velké na divadelní pohádku báječné myšky Klárky a báječné veverky Terky.
Tentokrát si s nimi zavzpomínáme na letní čundrování s Trampskou
pohádkou. Přijďte se pobavit do Karnoly s divadlem Ententýky!

Rezervace nutná!!!
Email: otahalova@zsspalov.cz
Telefon: 734 323 241

Vstupné: 150 Kč dospělí, 50 Kč děti

12/09/2021

Duo docentky: Gender, sex a něžnosti

Stand-up & debata

Duo docentky představuje unikátní počin v oblasti popularizace vědeckých výsledků. Stand-up duo tvoří Lucie Jarkovská a Kateřina Lišková.  Humor využívají jako prostředek zpřístupňující jejich poznatky a také jako nástroj angažované vědy, která nejen popisuje realitu, ale má i ambici ji proměnit tím, že publiku nabízí reflexi současných problémů a témat jako jsou genderová nerovnost, lidská práva nebo sexualita ve výchově a vzdělávání.

Vstupné: 100 Kč

25/08/2021

Slam poetry v Karnole V.

Pátá hranická exhibice žánru slam poetry

Poezie vs. Show! Mistři slova se utkají v básnickém klání o pozornost publika! Vystupující slameři budou postupně zveřejněni na facebookové události.

Vstupné: 150 Kč

19/08/2021

Na film do Karnoly!

Léto 85 (2020)

Francouzské pobřeží v Normandii, léto roku 1985. Z rádií a kazet znějí The Cure, Bananarama a Rod Stewart. Šestnáctiletý Alexis potkává staršího, charismatického a tajemného Davida. Jakmile jejich přátelství začne ovšem přerůstat v něco hlubšího, vše se ošklivě zvrtne. Režisér François Ozon (8 žen) se vrací ke kořenům mistrovsky odvyprávěným příběhem.

Vstupné: 100 Kč

15/07/2021

Na film do Karnoly!

Corpus Christi (2019)

Dvacetiletý Daniel projde v nápravném zařízení pro mladistvé duchovní proměnou. Chtěl by se stát knězem, s jeho trestním rejstříkem na to ovšem nemůže ani pomyslet. Po propuštění se mu ale díky náhodě sen splní a skončí na farnosti v maloměstě, se kterým je ale na první pohled něco v nepořádku. Jak se budou jeho cesty ubírat dál? Polské drama bylo nominována na Oscara za nejlepší cizojazyčný film.

Vstupné: 110 Kč

26/06/2021

Swap

bleší výměna nejen oblečení & hudební odpoledne

Po dlouhé pauze se brány Karnoly opět otvírají a čím jiným zahájit letní sezónu než blešákem, živou hudbu a pivem na zahradě Karnoly! K poslechu zahraje busker Lukáš Mareček.

Vstupné: 50 Kč

26/11/2020

Území ničeho #3 Daniel Stibor aka Ctib

podcast

Všechno je jednou potřetí a ve třetím díle našich rozhovorů na online platformě Území ničeho se přesouváme pod kopce na Valašsko. Zde žije, tvoří a znalosti předává jedna ze zásadních postav rožnovské kulturní scény. Nejpunkovější pedagog v regionu – Ctib (Daniel Stibor). Ptal se bude zvídavý Petr Uram.

Podcast můžete přehřát na platformě Anchor a Spotify od čtvrtku 26.11. od 20h.

12/11/2020

Politik či úředník-kdo nese zodpovědnost

Online přednáška Richarda Juříka

Správa věcí veřejných je pro mnoho lidí velmi nepřehlednou změtí, kdy se zdá, že moc drží v rukou úředníci za plentou, jindy politici v hlavním vysílacím čase. Když se však něco pokazí, zdá se, že nikdo ze spletitého systému pravomocí úřadů a jejich politických představitelů nenese zodpovědnost. 

Záznam přednášky si můžete pustit zde.

5/11/2020

Území ničeho #2 - Karel Jančík

Podcast

Všechno je jednou podruhé. V druhém díle našich rozhovorů na online platformě Území ničeho zpovídáme hranického DIY pionýra, jediného žijícího bosse labelu Korobushka records a všeobecně renesančního člověka Karla Jančíka. Otázky pilně kladl Petr UramBudeme se snažit v železné pravidelnosti dodat výplň vašich dlouhých chvilek. Za kvalitu však neručíme…

Podcast můžete přehřát na platformě Anchor a Spotify od čtvrtku 5.11 od 20h.

22/10/2020

Území ničeho #1 - Petr Marek

Podcast

Všechno je jednou poprvé. Proto se bude i Karnola snažit zbavit svého podcastového panictví. Rozhovory na naší nové online platformě Území ničeho odstartuje kulturní všeuměl Petr Marek. Divadelník, performer, pedagog na FAMU a frontman hudební skupiny Midi Lidi. V hlavní roli zpovědníka starý kacíř Petr Uram. Budeme se snažit v železné pravidelnosti dodávat výplň vašich dlouhých chvilek. Za kvalitu však neručíme…

Podcast můžete přehřát na platformě Anchor a Spotify.

7/10/2020

Natura Urbana: The Brachen of Berlin

Film a architektura / dokumentární film

Něměcko, Velká Británie | 2017 | 72 minut | anglicky, německy | české titulky | MATTHEW GANDY

Berlínské “Brachen” jsou unikátní městské prostory, které vyrostly z poválečných sutin, ekonomické bídy a geopolitického rozdělení. Tyto prázdná místa se proměnila v laboratoře pro botanisty, umělce i obyčejné lidi hledající klid v ruchu velkoměsta. Vstup zdarma.

3/10/2020

Napříč Moravskou branou

Den architektury / Komentovaný cyklovýlet

Cyklovýlet Hranice–Kunzov–Drahotuše–Slavíč–Rybáře nejen po industriálních zajímavostech hranického regionu! Náplní komentované vyjížďky bude Kunzova vila, viadukty, hrad Kunzov, Ferdinandův tunel ve Slavíči, most na Rybářích, rakousko-uherské vojenské cvičiště a vily Pod Křivím. Ty a tvoje kolo máte sraz v sobotu ve 14:00 u hranického zámku. Vstup zdarma.

3/10/2020

Rek / Tilikum / Fastr

Koncert / Noise

REK – Instrumentální noise rock (bass and drums) ve složení – Cíkal (Depakine chrono) + Sokol (Nuly, India) vzešlá z podhoubí budějovického labelu NAAB. 

Tilikum – Kdo má rád kosatky a sludgově temné, shoegazově trýznivé melodie, ten bude na správném koncertě. Jo a budou hrát nahlas…

Fastr – Zkušebnu mají tak blízko, že dorazí zřejmě v papučích…

Vstupné: 120 Kč

2/10/2020

Rodinné domy na Hranicku 1948–2020

Den architektury / přednáška T. Pospěcha

Virtuální procházka kolem Hranic, na které si povšimneme několika významných realizací rodinných domů. Jsou to především rodinné domy, které na Hranicku vytvořila řada významných architektů a zachovaly se nám v poměrně hojném množství. Některé výrazné vily vznikly v posledních letech a mohou být inspirací pro nás.  Vstup zdarma.

30/9/2020

Gerald Clark & Band

Kocert / Rock / Blues

Kytarista Gerald James Clark z Jihoafrické republiky hraje jak rock´n´roll tak klasické blues. Hravost, nakažlivé nadšení, elán, hlas jako Ray Charles je ideální pro všechny milovníky rocku, bluesu a jazzu!

Další členové skupiny jsou Jiří Maršíček s kytarou, Matěj Černý s baskytarou a Tomáš Hobzek na bicí.

Doporučené sstupné: 200 ,- / předprodej zde.

26/9/2020

2. podzimní slavnost

dětská akce

Rodinná slavnost plná zábavy, ovoce, zeleniny a jiných podzimních plodů. Čeká na vás podzimní tvoření, „Monty“ aktivity, pohybové hry, výstava pořádaná ve spolupráci s místním zahrádkářským klubem a další aktivity. Přijďte do Karnoly nasát podzimní atmosféru a třeba se nám letos podaří upéct i brambory v popelu! Vstup je dobrovolný.

25/9/2020

Factory Friday:

ep: VII

Seriál hudebních večírků v Karnole na kterých se můžete nechat inspirovat zajímavými kombinacemi DJs a jejich selekcí. Vstup 50 Kč.

24/9/2020

Na dokument do Karnoly:

Bohu žel

Českem už pár let otřásá virtuální uprchlická krize. Dokument Saši Dlouhého dává planou hysterii do ostrého kontrastu s reálným obrázkem života šesti lidí, kteří u nás hledají útočiště. Vstup je dobrovolný.

18/9/2020

Border Collapse

Elektro skvost

Přijď si přivonět ke květům zla do sonické zahrady, do Karnoly. O rozkvět se postará multiinstrumentalista David Herzig, člen českého objevu Bert & Friends, modulární mág z noise.kitchen a prověřený Prozac z bastlinstruments. Ave Rave! Úrodnou půdu přichystají Kodex s Other Portal. Vstup 150 Kč. 

16/9/2020

Back to the Roots: Národní identita

Diskuze s Fatimou Rahimi a Jiřím J.K.Nebeským

Online debata s novinářkou afghánského původu Fatimou Rahimi na téma národní identity, vztahu Čechů k jiným národnostem a související role médií. Místní reálie týkající se Židů a sudetských Němců osvětlí historik Jiří K. Nebeský. 

Audio záznam diskuze najdete zde. Přejeme příjemný poslech.

11/9/2020

Residence n. 4

Párty

Po více než půl roce je hudební projekt Davida Rippera Residence zpět. Můžete se těšit na žánry techhouse a techno o které se postará místní hranická scéna ve složení Mir&La Czech, Daniel V, raven a Dave Ripper. Na takové akci nemůžete chybět, vemte kamarády a vidíme se na parketu! Vstup 90 Kč.

10/9/2020

Na film do Karnoly:

Slunovrat

USA / Švédsko, 2019, 147 min. Malebná švédská vesnička, slavnost v krojích, ani kousek temnoty. Horor Ariho Astera, který se odehrává za bílého dne. Vstup 100 Kč.

4/9/2020

Factory Friday:

Marie Pravda & Joshek

Seriál hudebních večírků v Karnole na kterých se můžete nechat inspirovat zajímavými kombinacemi DJs a jejich selekcí. Vstup 50 Kč.

22/8/2020

Bashavel jam:

DJ Gadjo.cz & Vojtěch Lavička

K tanci a poslechu zahraje na zahradě Karnoly DJ Rádia 1 DJ GADJO.CZ, který si zajamuje s legendou romské hudební scény VOJTĚCHEM LAVIČKOU. Tato dvojice sehraná z pražských gipsy&balkan bashavel večírků rozhodně umí roproudit krev v žílách, tak si vemte vhodnou obuv, sejdeme se na parketě! Akce se uskuteční v rámci celodenního programu Back to the Roots Project zaštítěném International Visegrad FundVstup: doporučené vstupné 150 Kč, platba dobrovolná

22/8/2020

Back to the Roots:

Mezinárodní audio-vizuální odpoledne

Srpnová akce Back to the Roots je vyvrcholením mezinárodního česko-polsko-slovenského kulturního projektu, jež se věnuje multikulturní historii visegrádských zemí. V rámci kulturního odpoledne se budeme moct podívat na pouliční debatu pořádanou krakovským divadelním souborem, performance slovenských umělců či ochutnávku netradičních pokrmů (indonéská či pakistánská kuchyně). Podvečer doplní hudební vystoupení a DJs. Odpolední vstup je zdarma.

19/8/2020

Workshop:

Cesta malého alchymisty

Dětský eko print workshop pro děti od 5 do 14 let. Budeme se dívat na svět čočkou starého fotoaparátu, tisknout listy a květy na látkový pytlík, malovat s pomocí zeleniny do tajného deníku, příst provázek z vlny, či dotýkat se rostlinné kůže. Rezervace na karnola.hranice@gmail.com nebo 720 349 646. Cena workshopu je 50 Kč.

14/8/2020

Factory Fridays present:

Brigitte Noir & Andrea Dare

Seriál odpoledních mejdanů na zahradě Karnoly, které plynule přechází do večerní tancovačky ve vnitřních prostorách. Vstup 50 Kč.

7/8/2020

Factory Fridays present:

P/\ST + METASTAVY

Čtvrtý díl pravidelného party seriálu FACTORY FRIDAYS přivítá tentokrát rovnou dva živé pražské hudební projekty. Vystoupí nejrychlejší raketa českého hudebního nebe, rapová smršť v podobě energického dua P/\ST a jazzově-hiphopové kvarteto, jeden ze žhavých objevů loňského roku, kapela Metastavy.

Vstupenky jsou k dispozici v online předprodeji v síti GoOut za zvýhodněnou cenu 
1. vlna: 150,- /do středy 22. 7. 18:00/
2. vlna: 200,-

6/8/2020

Na film do Karnoly:

Zelená kniha

Vtipná i dojemná jízda inspirovaná skutečným přátelstvím. Komedie, která získala tři Oscary včetně ceny za Nejlepší film. Hrají: Viggo Mortensen, Mahershala Ali. Vstupné 100 Kč.

2/8/2020

Spolu na piknik:

Celorepubliková akce

Karnola se zapojí do celorepublikové akce organizované spolkem SPOLU proti samotě z.s. Vezměte s sebou vaši oblíbenou svačinku, třeba i deku a vytvořme společně nový český rekord v počtu pikniků v jeden den po celé České republice. Koná se v hranickém parku Sady čs. legií. 

31/7/2020

Factory Friday:

ep. III

Seriál odpoledních mejdanů na zahradě Karnoly, které plynule přechází do večerní tancovačky ve vnitřních prostorách. Vstup 50 Kč.

25/7/2020

Kurz:

První pomoc

Základní 6-ti hodinový kurz první pomoci vedený akreditovanou lektorkou zakončený certifikátem. Pomocí praktických ukázek založených na skutečných nehodách získáte praktické zkušenosti a dovednosti. Kapacita je omezená. Cena 650 Kč včetně drobného občerstvení.

24/7/2020

Factory Friday:

Ep. II: Dekadance DJs

Seriál odpoledních mejdanů na zahradě Karnoly, které plynule přechází do večerní tancovačky ve vnitřních prostorách. Na tento pátek dorazí olomoucká skupina DJs Dekadance. Vstup 50 Kč.

17+18/7/2020

Neočekávaný dýchánek ii:

Festival alternativní hudby napříč žánry

Festival alternativní hudby napříč žánry, od noisu přes punk až po elektroniku. Doprovodný program: Graffiti jam u Bečvy, výstava Stabilizátor chování, vege jídlé. V Karnole pořádá Korobushka records. Vstup 1 den 150 Kč, 2 dny 250 Kč

10/7/2020

Factory Friday:

Tohle není Letiště XOXO w/UP AIR DJs

Seriál odpoledních mejdanů na zahradě Karnoly, které plynule přechází do večerní tancovačky ve vnitřních prostorách. Tentokrát s UP AIR DJs. Vstup 50 Kč.

9/7/2020

Na film do Karnoly:

Letní kino naslepo

Vy, plátno, něco k pití a překvapení v podobě kultovního filmu, který pro vás vybereme podle nálady, situace a počasí. Vstup zdarma.

3/7/2020

Back to the Roots:

Koncert Čau Česko / Sexi deti / O-Tvor

Hudební zakončení umělecké rezidence slovenských umělců Stanislava Krajči a Erika Pánči, kteří v rámci našeho česko-slovensko-polského Back to the Roots Project vytvoří site-specific interakci Back to the Roots: Vernisáž.

3/7/2020

Back to the Roots:

Performance

Site-specific interakce dvou slovenských umělců je vyvrcholením jejich týdenní umělecké rezidence v Karnole v rámci mezinárodního projektu Back to the Roots Project, který jsme vytvořili společně s našimi slovenskými a polskými partnery za podpory International Visegrad Fund. Dílo je vytvořeno přímo pro podmínky místa, ve kterém vzniká.

25/6/2020

Na film do Karnoly!

V síti

3 herečky, 3 pokojíčky, 10 dní a 2458 potenciálních sexuálních predátorů. Experiment, který naléhavým způsobem otevírá tabuizované téma zneužívání dětí na internetu. Nový dokumentární film Barbory Chalupové a Víta Klusáka obrací predátorské taktiky proti jejich strůjcům.

9/6/2020

Koncert

Neřvi mi do ucha a DJs Kosmic Skaut / Hnát

Neřvi mi do ucha (Divnosti) je česko-slovenské trio, které tvoří sourozenci Alžběta Trusinová (klarinet), Tobiáš Trusina (klávesy) a zpěvačka Martina Valášková. Živé nástroje se doplňují s elektronickými beaty, které v jejich podání zní tanečně, radostně, ale i zamyšleně nebo naléhavě. To vše podtrhávají české a slovenské introspektvní a obrazotvorné texty.

Chceš mít přehled o tom co se děje?

Odebírej Karnola newsletter a dostaneš měsíční program do mailu společně s aktualitami jednou, maximálně dvakrát do měsíce.

Kontaktuje nás

Adresa: Třída Čs. armády 211, 753 01 Hranice
Markéta Čočková: +420 720 349 646
Jan Vařeka: +420 608 914 122
Email:
karnola.hranice@gmail.com